1951/417
Tysk saucebåd og lågskål af sølv, svejfet ligeknækket fane. 20. årh. Vægt 1199 g. L. 24 og 27 cm. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||