2023/810
Dansk snedkermester
Cirkulært, drejbart sofabord af mahogni, drejbar hylde. 1930'erne. H. 54. Diam. 69.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Krakeleringer og tørrevner i finéren.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag