2448/142
Albert Gottschalk (f. Stege 1866, d. Frederiksberg 1906)
En pige plukker blomster i en kornmark. Sign. monogram. Olie på lærred. 23×35. Uindrammet.
Behov for rensning. Mindre afskalninger på hjørner.
Vurdering
Dette emne er udgået
846617 | ||
1116297 |