2119/931
Ole Finding (f. Høng 1937)
“Den blå fugl flyver bort med byerne”. Sign. Finding samt på bagsiden Ole Finding, 1964. Olie på masonit. 120×71.
Udstillet: Charlottenborg, 1964.
Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag