1747/​25

Victor de Grailly (f. Paris 1804, d. sst. 1889)

Rejsende, der driver deres dyr afsted gennem bjergene. Sign. De Grailly. Olie på lærred. 49×65.

Én reparation/lap på bagsiden. Talrige krakeleringer. Behov for rensning.

Ældre malerier og møbler, 20. november 2017

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag