1747/25
Victor de Grailly (f. Paris 1804, d. sst. 1889)
Rejsende, der driver deres dyr afsted gennem bjergene. Sign. De Grailly. Olie på lærred. 49×65.
Én reparation/lap på bagsiden. Talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 20. november 2017
Vurdering
Hammerslag