1643/1685
Erotisk lommeur, bemalet skive med arabertal, støvkapsel af metal, bagkapsel og værk mærket Omega. Malet skive signeret. Ca. 1900. Vægt ialt 70 gr. Kassediam. 50 mm.
Uret virker og sekundviseren bevæger sig, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 27. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag
31 bud