2047/840
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“JH 539”. Skammel af eg. Sæde udspændt med sjeneflet. Udført og mærket hos snedkermester Johannes Hansen.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flet med mindre defekt.
Moderne kunst og design, 17. november 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud