1816/167
Julius Bayer (f. Tyskland 1840, d. 1883)
Bjerglandskab med borg og køer ved flod. Sign. J. Baier. Olie på lærred. 48×68.
Talrige krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 16. april 2018
Vurdering
Hammerslag