Dansk møbeldesign
Rektangulært sofabord af riopalisander. Solgt gennem Illums Bolighus, med skilt herfra. H. 51. L. 157. B. 60
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overflade ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 24. november 2020