1310/​1518

En samling Disney figurer af plastik og metal samt syv sparebøsser af fajance og plastik og to håndfigurer. Flere mrk. Walt Disney Productions, Produktion Rolf-Kauka, Rubbertoys eller Erlo. H. 3,5–40. (76)

Fremstår med alders- og brugsslitage samt enkelte defekter. Flere figurer med mug. En med rust. Enkelte dubletter. En sparebøsse mangler prop.

Varia, 7. marts 2013

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK