1803/​820

Vejle Møbel & Stolefabrik

Sæt på tre indskudsborde af palisander. Udført og stemplet hos Vejle Møbel & Stolefabrik. H. 35./40./45. L. 47./54./62. B. 40. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Let ujævnt falmede.

Moderne kunst og design, 16. januar 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag