1803/820
Vejle Møbel & Stolefabrik
Sæt på tre indskudsborde af palisander. Udført og stemplet hos Vejle Møbel & Stolefabrik. H. 35./40./45. L. 47./54./62. B. 40. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Let ujævnt falmede.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Vurdering
Hammerslag