2103/541
Zao Wou-Ki (f. Beijing 1921, d. Nyon, Schweiz 2013)
Komposition. Sign. Zao Wou-Ki 78, E.A. Litografi i farver. Lysmål 30×23.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag