2433/​774

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Højdejustérbart foldebord af bøg med top af pæretræ, sammenklappeligt stel samt skindstrop. Model MK-19. Formgivet 1960. Udført hos Rud. Rasmussen Snedkerier, mærket med messingplakette. H. 35/47. L. 71,5. B. 53.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

879044 3.000 DKK