12005/13
P. C. Damborg (f. København 1801, d. sst. 1865)
P.C. Damborg: En udskåret og forgyldt ramme med forsølvet midterprofil. Ca. 1840. Lysmål 28,5×22,5. Rammemål 38,2×32,3.
Mindre afskalninger og alm. håndteringsmærker. Spor efter etiket.
Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud