2142/111
Kinesisk hinterglas maleri af kvinde siddende i have med hund. Indrammet. 19. årh. Billedfelt 39–28 cm.
Proveniens: Brygger Carl Heises hjem, Helsingør. (Wiibroe bryggeri)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Noget dekoration afskallet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud