Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Marine med sejlskibe på Øresund med udsigt mod Kullen i solopgang. Sign. Vilh. Arnesen 1929. Olie på lærred. 48×71.
Enkelte minimale krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer ved kant. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021