2045/505
Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)
“Beat The Devil”. Usign. Olie på lærred. 180×220.
Erhvervet hos Galerie Asbæk i 1990ene.
Mindre afskalninger nederst på værket, men ellers er værket i god stand, og farverne står skarpt.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag