1920/1560
Fire tyske vinglas, hessisk type, tre cuppa graverede. 18. årh. H. 15,5–16,5 cm. (4)
Almindelig brugsslitage. Et glas med større og mindre kantafslag ved munding.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud