2421/​587

Gino Sarfatti (f. Venedig 1912, d. Gravedona 1984)

Lysekrone af forkromet stål med 30 blus. Model 2097/30. Formgivet 1958. Udført hos Flos. H. 72. Diam. 90.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?