2043/​177

Carl Schlichting-Carlsen (b. 1852, d. 1903)

Gårdmiljø med blomstrende roser og en hund. Sign. S. Carlsen 1900. Olie på lærred. 42×30.

Condition

Minimal peelings near lower edge and around pressuremark with rift.

Auction
Category
Estimate

3,000–4,000 kr.

Sold

Price realised

2,000 kr.

One bid

When Bidder Bid
2,000 kr.