1343/633
Anker Hoffmann (f. Holte 1904, d. Lyngby 1985)
“Siddende svømmepige”. Sign. AH 71, plakette fra Ulvedalens Teater 1998. Stemplet Jensen, cire perdue. Patineret bronze. H. 33.
Moderne kunst og design, 22. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
50 bud