2439/273
Ovalt skrin af sølv drevet med bladværk, indvendigt forgyldt. Mester A. Steffensen Københavns bymærke 1928. Vægt ca. 315 g. L. 14,3. H. 5,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering