2427/12
Et par toarmede stager af forgyldt bronze, modelleret med stående pan ved stamme, gennembrudt sokkel støbt med rocailler, kæmninger, blomster og bladværk. 19. årh. H. 27. (2)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Mindre støberevne på den ene sokkel.
Vurdering
4468 |