2004/147
Paraply med udskåret greb af elfenben i form af jagthundehovede monteret med guld “bælte” 18kt. England, 19. årh. Greb. 11,5 cm. Paraply L. 91 cm.
hundens ene øje mangler, afslag på greb
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag