922/​177

Et par store fransk prydvaser af irsk grøn marmor kaldet 'Vert d'Irlande' med montering af forgyldt bronze. 19. årh.s anden halvdel. 60. (2)

The green Irish marble comes from the region of May, county Galway.

Antikviteter – kunsthåndværk, møbler og tæpper, 17. september 2024

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag