2203/206
F. C. Kiærschou (f. København 1805, d. sst. 1891)
Kystparti, antageligt fra Sletten. Usigneret. Olie på træ. 18×24,5.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
25 bud