12008/​132

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“Alpha”. Standerlampe af hvidlakeret metal. Udført hos Fog & Mørup. H. 120.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser.

Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag