12008/132
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Alpha”. Standerlampe af hvidlakeret metal. Udført hos Fog & Mørup. H. 120.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag