2010/​73 Paul Fischer: Parti fra en væddeløbsbane med rytter og hest foran en tilskuerskare. Sign. P. Fischer 1910. Olie på træ. 16×22.

Be­skriv­el­se

Parti fra en væddeløbsbane med rytter og hest foran en tilskuerskare. Sign. P. Fischer 1910. Olie på træ. 16×22.

Nogle minimale afskalninger og krakeleringer. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020

Kunstner

Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag

5.000 kr.

5.000 kr.
4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.