1703/1608
Stor Baltisk Kristus Pantokrator ikon monteret i kiot, forgyldt og bemalet udskåret træ. 19. årh. Kiot 59,5×50. Ikon. 41×34.
Kiot: Ridser og mærker. Afslag på øverste hjørner. Ikon: Mindre krakeleringer. Ridser og mærker.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag