2427/144
Russisk pengekiste af metal, indvendigt dekoreret med bemalet ornamentik, navnetræk og årstal 1883. 19. årh. H. 17,5. B. 40. D. 31.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgler medfølger.
Vurdering
851877 |