2040/​725

Dansk møbeldesign

Et par kvadratiske sideborde/sofaborde af eg. Udført og mærket hos Bramin. H. 42,5. L./B. 80. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Ene bord med finérafslag på siden. Vandskjolder.

Moderne kunst og design, 29. september 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

19 bud

(Autobud) 800 DKK
750 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK