11949/120
Charlotte Sannom (f. Nykøbing Mors 1846, d. Nødebo 1923)
Landskab med skov og mand i robåd. Sign. C.S 84. Olie på lærred. 24×32. Indrammet 38,5×46,5.
Intet at bemærke. Overfladerenset hos malerikonservator.
Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag