11949/​120

Charlotte Sannom (f. Nykøbing Mors 1846, d. Nødebo 1923)

Landskab med skov og mand i robåd. Sign. C.S 84. Olie på lærred. 24×32. Indrammet 38,5×46,5.

Intet at bemærke. Overfladerenset hos malerikonservator.

Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK