2416/246
Italiensk kandelaber af forgyldt messing, dekoreret med svungne lysarme, putti ansigter af patineret bronze, midte af sortbroget marmor, rigt støbt med bladværk og ornamentik. 20. årh. H. 55.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag