2435/​40

Lorenz Petersen (f. Flensborg 1803, d. 1870)

P. C. Holm (f. Flensborg 1823, d. 1888)

Skipsporræt af “Catarina”, Hamborg. Sign. L. Petersen & P. Holm Gibratar 1857. Olie på lærred. 47×64.

Talrige krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger. Behov for rensning.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?