2435/​41

Rejseur af messing med skive af hvid emalje, timekrans med sorte arabertal, lille skive med månedangivelse, bordeaux læder etui. 20. årh.s begyndelse. H. 9. B. 9,5. D. 5.

Etuiet er lidt slidt og håndtaget i form af en rem er knækket af. Forgyldningen er slidt. Der er små revner på skiven. Optræksnøgle mangler. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?