Lorenz Petersen (f. Flensborg 1803, d. 1870)
P. C. Holm (f. Flensborg 1823, d. 1888)
Skipsporræt af “Catarina”, Hamborg. Sign. L. Petersen & P. Holm Gibratar 1857. Olie på lærred. 47×64.
Talrige krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024