1512/​28

Dragkiste af egetræ, svungen og ligeknækket front med fire skuffer. På nyere sokkel med svungne ben. 18. årh. H. 118. B. 122. D. 63.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nyere sokkel.

Ældre malerier og møbler, 16. marts 2015

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK