849/​483

Signeret Qum helsilke tæppe, Persien. Medaljondesign på rosa bund. Signeret: Ghom Abolghasemi. Ca. 950.000 kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 200×130.

Orientalsk auktion, tæpper, 12. juni 2014

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK