849/483
Signeret Qum helsilke tæppe, Persien. Medaljondesign på rosa bund. Signeret: Ghom Abolghasemi. Ca. 950.000 kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 200×130.
Orientalsk auktion, tæpper, 12. juni 2014
Vurdering
Hammerslag