2031/607
Bent Holstein (f. København 1942)
“Baha-nar I”. Sign. på bagsiden B. Holstein 1997. Olie på lærred. 90×115.
Proveniens: Galleri Gl. Lejre.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag