1946/74
Fransk bordvitrine af mahogni, rigt prydet med lister og ornamenter af bronze, runde tilspidsede ben. Directoire form. Ca. 1900. H. 72. L. 61. B. 48.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte revner i træet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
37 bud