2050/8574
Et par neogotiske russiske stager af forgyldt metal, let koniske stammer drevede med ornamentik, på fligede drypskåle/fodstykker. 19. årh.s sidste fjerdedel. Udfyldte. H. 25,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag