1341/​168

Nyrokoko kommode af mahogni, front med fire skuffer, afskårne hjørner udskåret med bladværk. Danmark, 19. årh.s midte. H. 106. B. 100. D. 50.

Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 7. oktober 2013

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK