1341/168
Nyrokoko kommode af mahogni, front med fire skuffer, afskårne hjørner udskåret med bladværk. Danmark, 19. årh.s midte. H. 106. B. 100. D. 50.
Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 7. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag