1620/1651
Buddha, amoghasiddhi siddende på lotustrone. Skulptur af patineret bronze. 20. årh. H. 35.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia, 19. maj 2016
Vurdering
Hammerslag