2438/​668

Simon P. Henningsen (f. Gentofte 1920, d. København 1974)

Et par cylinderformet af sort- og orangelakeret metal. Indvendig med massiv, klar akryl. Udført hos Lyfa. H. inkl. ophæng 40. (2)

Tilsvarende bl.a. ophængt i Radiohuset, København.

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?