12138/51
Barok samovar af kobber, sidehanke, taphane og fødder af messing. 18. årh. H. 33.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Auktion
Kunst, antikviteter & design, 23. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||