2125/572
Pablo Picasso, efter (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
Georges Braque, efter (f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963)
To udstillingsplakater. Picasso er tryksign. Litografiske plakater i farver. Bladstørrelse 63×48 og lysmål 60×41. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet på den ene.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag