2149/1206
To diamantringe af 14 kt. hvidguld henholdsvis prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.60 ct. og fem brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.35 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P. Str. 57 og 58,5. (2)
Certifikat på alliancering medfølger. Dateret 8/3–07. Solitairering klarhed: P.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud