2449/53
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoder Alle Sørgendes Glæde, monteret i rizza af sølv. Tempera på træpanel. Moisej Ivanov, guardein Ivan Vonifatievich Evstigneev 1889, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. 19. årh. 31×25 cm.
Mindre aldersslitage, inkl. enkelte ridser og mærker.
Vurdering