2142/​26

Et par stole af forgyldt træ, sæde og ryg betrukket med blomstret møbelstof, udskåret med blomster og bladværk, cabriole ben. Rokokostil. 19.-20. årh. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene stol med mindre hul i betræk.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag