2142/26
Et par stole af forgyldt træ, sæde og ryg betrukket med blomstret møbelstof, udskåret med blomster og bladværk, cabriole ben. Rokokostil. 19.-20. årh. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene stol med mindre hul i betræk.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag